Investavimas į akcijas per Revolut

Investavimas į akcijas per Revolut

Puiki nauja ir nemokama galimybė investuoti į USA įmonių akcijas per Revolut. Aišku buvo daug kalbų dėl Revolut, bet aš su Revolut vos ne nuo pirmų dienų. Todėl nelabai bijau ir klausau pakvaišusių senukų kalbų. Juo labiau, kad Revolut turi reikiamas licenzijas ir leidimus visiems tiems dalykams išduotus tiek Lietuvoje, tiek UK. Labiau remiuosi į jų veiklos rodiklius, plėtimosi mastus. Matau kaip Revolut nestovi vietoje ir juda pirmyn.

Taigi kaip žinia Revolut prieš pora mėnesių paleido galimybę investuoti į vertybinius popierius, tiksliau sakant į USA įmonių akcijas. Kaip žinia įmonių akcijas pirkti ir parduoti – kainuoja. Tiek bankai tiek brokeriai ima komisinius mokesčius už pirkimo ar pardavimo sandorį. Kaip žinia tokia viena operacija kainuoja ~ 2-5€. O jei Lietuvoje pirkti ne LT akcijas tai ir 10-15€ gali tekti sumokėti.

Kiek tai kainuoja Revolut’e? Jei jūs turite nemokamą sąskaitą (planą), jus galite nemokamai kiekvieną mėnesi atlikti 3 akcijų pirkimo ar pardavimo sandorius be jokių komisinių mokesčių. Vėliau po 1€, už kiekvieną operaciją jei viršijate mėnesio nemokamų sandorių ribą.

Revolut Premium plano turėtojai gali atlikti iki 8 nemokamų akcijų pirkimo pardavimo sandorių per mėnesį.

Metal plano turėtojai gali atlikti net 100 nemokamų sandorių per mėnesį.

Taigi jei norite investuoti kartais ir ne dažnai, jums pilnai pakaks to nemokamo plano su 3 per mėnesi nemokamais sandoriais. Planas Premium tokiu atveju gaunasi nei penki nei dešimt. Mokamas jau nemažas mėnesio mokestis, o nemokamų sandorių tik 8. Kažkaip sakyčiau brangoka, aišku į tą Premium planą įeina, ne vien akcijų pirkimas, o ir visokie papildomi kelionių draudimai ir t.t. ko pasekoje tas planas pas juos tiek ir kainuoja. Bet jei visgi planuojate dalyvauti aktyviau ir kaip sakant tradinti tada jau verta tikrai susimąstyti apie Metal planą kuris kainuoja 13,99€, bet tuo pačiu turite visus kelionių draudimus, cashback’us ir nemokamų kas mėnesi 100 operacijų sandoriams su akcijomis.

Taigi aš kol kas tenkinuosi nemokamais 3 sandoriais ir geriau sumokėsiu vieną kitą papildomą eurą komiso, nei užsisakysiu mokamą planą. Juolab, kad neplanuoju kol kas aktyvaus tradingo, todėl net finansiškai man kol kas nenaudinga užsisakyti planą.

Taigi šiek tiek statistikos iš mano pusės. Jau investuoju apie du mėnesius. Per šiuos du mėnesius į Revolut investavimui persivedžiau 429,41 €. Papildomiems komisiniams išleidau iš tos sumos 5 €. Taigi realiai pačioms akcijoms išleidau 424,41 €. Šiuo metu mano turimų akcijų vertė 2019-10-22/23 dienoms yra ~430,94 €.

Portfelio vertė nuolat kinta dėl akcijų kainų pokyčių ir net EUR/USD kurso. Nes kaip žinia akcijas perkame USD valiuta. O jų kursai nuolat kinta.

Koks diapazonas svyravimų buvo savaitės bėgyje +- nuo 427 € iki 432 €. Kadangi aš labiau linkstu į dividendinį investavimą, turimų akcijų stengsiuosi nelabai pardavinėti. O iš gaunamų dividendų pirkti naujas akcijas, aišku ir reguliariai vis investuojant papildomus laisvesnius pinigus.

Kaip matote mano portfelis yra kol kas įvairus ir labai nediversifikuotas. Bet tikiuosi su laiku investicijas aplyginti. Kad panašiai būtų investuojama į visas įmones po apyligę sumą. Kaip sakant dar tik pradžia todėl kiek tuo metu buvo laisvų lėšų, o tuo metu tu įmonių akcijos man atrodė pakritusios, tai jas ir pirkau. Todėl ir gavosi, kad vienos įmonės akcijų turiu tik už 20 žalių, o kitos ir už 80 ar dar daugiau.

Taigi kaip seksis toliau pamatysime. Butu įdomu išgirsti kitų jau irgi išbandžiusių investavimą per Revolut nuomones.

Iki greito.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *