Dividendinis investavimas

Dividendinis investavimas labai panašus ir į p2p paskolų investavimo principą, kuriam galioja sudėtinių palūkanų principas.

Esmė tokio kapitalo kaupimo principas labai panašus kaip ir paskolų versle. T.y. gaunamus dividendus investuojame atgal pirkdami dar daugiau naujų akcijų. Su laiku akcijų portfelis auga, tuo pačiu auga ir gaunamų dividendų kiekis. Dar kitas dalykas, kad gerų įmonių patys dividendai su laiku irgi didėja metai iš metų vis gaunate daugiau. Tuo pačiu ir pačių akcijų kaina kyla. Taip jūsų kapitalas ir auga.

Pagrindinės dividendinio investavimo taisyklės-gairės kurių pravartu laikytis:

  • Pirkti tik dividendus išmokančias akcijas. Kaip žinia yra įmonių kurios dividendų nemoka, o augina savo akcijos kainą.
  • Pirkti laiko patikrintų ir stabilių įmonių akcijas kurios moka dividendus.
  • Neretai įmonių akcijų kaina trumpam krenta po dividendų išmokėjimo, todėl tai vienas iš geresnių momentų akcijoms įsigyti.
  • Nepirkti akcijų jei jų kaina tuo metu būna aukščiausiame lygyje. Reikia stengtis pirkti kai jų kaina būna žemesnė.
  • Gaunamus dividendus panaudoti naujų akcijų įsigijimui.
  • Nepanikuoti jei akcijų kaina krenta. Jei matote, kad su ta įmone viskas tvarkoje tiesiog bendra rinka krenta. Verta susimąstyti ir įsigyti dar papildomai nupigusiu akcijų.
  • Dar karta nepanikuoti!!! Parduodami akciją pigiau nei įsigijote, jūs fiksuojate nuostolį. Kaip žinia akcijos svyruoja, būna sunkmečiai, bet taip pat būna ir pakilimai todėl neverta panikuoti, jei tai rimta įmonė ir matote, kad su ja viskas tvarkoje. Kaip sakoma „tiesiog toks metas“.
  • Negalima visų pinigų suinvestuoti į vienos ar poros įmonių akcijas. Reikia stengtis portfelį išskaidyti į kuo daugiau skirtingų įmonių akcijų. Taip jūs apsaugote savo kapitalo vertę. Jei vienos pramonės šakos akcijos krenta, kitos šakos kyla. Todėl bendra portfelio vertė išlieka stabilesnė.

Taigi tai keli pagrindiniai dividendinio investavimo principai.

Sėkmės investuojant.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *